Odżywki, suplementy budujące mięśnie

Suplementy budujące mięśnie są od wielu niezwykle popularne. Ostatnimi czasy przeżywają jeszcze dynamiczniejszy wzrost popularności a to za sprawą coraz większej chęci zadbania przez ludzi o własne ciało oraz jego wygląd. Odpowiednie składniki, które są stosowane do ich produkcji mają wspomóc przyrost masy mięśniowej oraz przyśpieszyć efekty treningów, jak również dostarczyć organizmowi składników niezbędnych do wyrzeźbienia idealnej sylwetki. Co brać na przyrost masy mięśniowej? Jakie odżywki stosować, jaki mają one wpływ na nasz organizm i jak je właściwie suplementować?

Odżywki na przyrost mięśni powinny spełniać kilka warunków. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo ich stosowania, muszą pomagać oraz w żaden sposób nie mogą szkodzić naszemu zdrowiu, co jest możliwe tylko dzięki właściwemu ich przygotowaniu i spożywaniu w sposób zalecany przez producentów. Dla sportowca bądź też osoby aktywnej, która się na nie decyduje kluczowe jest jednak ich niezawodne działanie. Coś na szybki przyrost mięśni powinno wykazywać się skutecznością i przynosić szybkie pożądane efekty. Typowa odżywka na mięśnie składa się zazwyczaj z odpowiedniej proporcji białek i węglowodanów. Czas jej spożywania ma także kluczowe znaczenie – przed czy po treningu? A może w trakcie? Wszystko to przekłada się na jej efektywne działanie oraz pozwoli dostrzec szybkie efekty. Trzeba sobie jednak uświadomić, że suplementy na mięśnie to przede wszystkim uzupełnienie codziennej diety – indywidualnie dobranej i zbilansowanej. Nie można ich traktować jako zamiennik, to istotne, ponieważ odżywki, ćwiczenia i dieta składają się na odpowiedzialne i skuteczne budowanie masy mięśniowej.

Najpopularniejsze odżywki na mięśnie – białko serwatkowe

Szybki przyrost mięśni bez ćwiczeń- czy jest to możliwe? Na to pytanie próbuje sobie odpowiedzieć wiele osób, które chcą, aby ich sylwetka nabrała wymarzonego wyglądu, jednak ze względu na brak wystarczająco dużej ilości czasu nie są w stanie na treningi poświęcić tyle czasu, ile pozwoliłoby im osiągnąć pożądane efekty. Wielu w takiej sytuacji decyduje się na odżywki na przyrost masy mięśniowej, w tym niezwykle popularne białko serwatkowe. Jego zadaniem jest odbudowa tkanki mięśniowej, przyspieszenie metabolizmu, ale też wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej, dlatego jest ono zalecane zarówno tym osobom, które chcą wyrzeźbić sylwetkę, jak również tym, którzy planują pozbyć się kilku bądź kilkunastu kilogramów. Odżywki na mięśnie nie zawsze zatem oznaczają, że są przeznaczone tylko i wyłącznie dla kulturystów. Coraz więcej osób sięga po nie w celu zredukowania tkanki tłuszczowej.

Odżywki na przyrost mięśni dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o białku serwatkowym?

Przyrost masy mięśniowej bez ćwiczeń trudno osiągnąć, jednak pomocne może okazać się białko serwatkowe. Czym właściwie jest i jak działa?

Białkiem serwatkowym nazywamy proteinę, która jest obecna w nabiale. Stanowi produkt uboczny, jaki otrzymywany jest podczas produkcji sera. Serwatka posiada wiele składników, które są niezbędne dla naszego organizmu, jest jednak uboga w białko. Aby otrzymać odżywki na przyrost mięśni, będące białkiem serwatkowym, sama serwatka poddawana jest rozlicznym procesom.

Pierwszym z nich jest ultrafiltracja. W kolejnym etapie serwatka podlega sproszkowaniu, czyli suszeniu. Ma to na celu wyizolować białko, a jednocześnie pozbyć się laktozy i tłuszczu. Aby białko – odżywka na mięśnie miała lepszy smak, dodawane są do niej różnego rodzaju aromaty. To pozwala na otrzymanie produktu bardzo atrakcyjnego w smaku, np. możemy stworzyć koktajl o smaku czekoladowym, karmelowym, ale też owocowym czy nawet o smaku ciastka.

Suplementy budujące mięśnie, jakimi są białka serwatkowe, w swoim składzie muszą mieć 80% białka. Jest ono bogate w liczne aminokwasy, jak L-Leucyna, L-Izoleucyna oraz L-Walina. Ponadto wzbogacane są o różnego rodzaju składniki odżywcze, które mają wspomóc szybki przyrost masy mięśni bez ćwiczeń lub też koncentrując się na mniej intensywnych treningach. Taki skład pozwala usprawnić funkcjonowanie organizmy i wspomóc pracę nad jego zdrowiem.

20% składników, które zawierają odżywki na mięśnie, to naturalnie występujące w serwatce minerały, węglowodany i tłuszcze. Warto jednak pamiętać, że nie każde białko serwatkowe posiada takie same proporcje białka w stosunku do pozostałych składników, dlatego zawsze zwracaj uwagę na to, jakie suplementy na mięśnie kupujesz.

A jakie efekty dają odżywki na mięśnie?

Suplementy budujące mięśnie, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie rzeźbić ciało, zwiększać mięśnie w stosunku do tkanki tłuszczowej. Białko serwatkowe polecane jest głównie osobom aktywnym, intensywnie trenującym, których celem jest zmiana wyglądu ciała. Ponadto, doskonale się sprawdza podczas odchudzania. Białko jako podstawowy budulec mięśni spożywane podczas treningu ma wpływ na przyśpieszenie regeneracji tkanki mięśniowej.

Jeżeli chodzi o odchudzanie, to odżywka na mięśnie również może być w takich okolicznościach stosowana. Jest to spowodowane zdolnością aminokwasów do przyspieszenia przemiany materii i spalania tłuszczu. Wiele badań wykazało, iż białko serwatkowe najlepiej i tym samym najskuteczniej wpływa na tłuszcz, jaki zgromadzony jest na nogach i brzuchu. Amerykańscy specjaliści wykazali, że białko serwatkowe spala tłuszcz i jednocześnie zachowuje już istniejącą tkankę mięśniową, wspomagając jej dalszy wzrost.

Białko serwatkowe, czyli jak i co brać na przyrost masy mięśniowej?

Zalecana dzienna porcja białka serwatkowego to 30-40 g. Odpowiednią ilość białka dostarczamy w ten sposób przed i po treningu. Pamiętaj jednak, że odżywki na przyrost mięśni nie należy traktować w kontekście posiłku zastępczego, a jako uzupełnienie zbilansowanej diety.

Odżywki na przyrost masy mięśniowej skutki uboczne i efekty

Zacznijmy może jednak od efektów oraz zalet białka serwatkowego. Jest ono łatwo przyswajalne, dlatego tak często jest wybierane przez sportowców i osoby trenujące na siłowni. Ponadto zwiększa ono regenerację mięśni i zmniejsza apetyt – dobra informacja dla odchudzających się. To idealne odżywki na przyrost mięśni dla początkujących. Łatwo i szybko się je przygotowuje, co jest ich dodatkową zaletą. Poprawiają metabolizm i dostarczają organizmowi dodatkowej porcji aminokwasów. Osoby, które trenują na siłowni oraz zwolennikom treningów aerobowych zapewniają właściwości antykataboliczne. W odpowiedzi, co brać na przyrost masy mięśniowej, zawsze odpowiemy, że białko serwatkowe, którego skuteczne działanie potwierdzają nie tylko sami zainteresowani, ale też specjaliści.

Stosowanie białka serwatkowego nie jest związane z większymi skutkami ubocznymi, które występują bardzo rzadko. Wszystko jednak zależy od organizmu, każdy jest inny oraz w inny sposób reaguje na odżywki na przyrost masy mięśniowej. Możliwe jest wystąpienie zaburzeń jelitowych, takich jak ból brzucha czy wzdęcia lub też nadmierna ilość gazów. Najważniejsza jest obserwacja własnego organizmu, jak też w przypadku alergii na laktozę konsultacja z lekarzem.

BCAA – coś na szybki przyrost mięśni

Oprócz białka serwatkowego co brać na przyrost masy mięśniowej? Zaleca się również stosowanie BCAA, czyli produkt, który w swoim składzie zawiera egzogenne aminokwasy rozgałęzione. Te dwa suplementy na mięśnie doskonale się uzupełniają, dlatego bardzo często kulturyści stosują je równocześnie. Jak BCAA wpływa na przyrost tkanki mięśniowej?

BCAA to także odżywki na przyrost mięśni dla początkujących, jednak również o nich warto jest wiedzieć nieco więcej, zanim zdecydujemy się na ich stosowanie. Egzogenne aminokwasy rozgałęzione to takie, których organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć, a są one niezwykle ważne dla struktury mięśni, gdyż stanowią aż 25% aminokwasów, które w nich występują. Odżywki na przyrost masy mięśniowej BCAA składają się głównie z waliny, leucyny i izoleucyny. Znajdziemy je także w pokarmach, bogatych w białko – nabiał i mleko, a ich działanie możemy zaobserwować przy spożywaniu ich w dużych ilościach. Efekt? Mniejszy bądź większy przyrost masy mięśniowej bez ćwiczeń.

Szybki przyrost mięśni bez ćwiczeń dzięki aminokwasom egzogennym

Połączenie BCAA z intensywnymi treningami oraz zbilansowaną dietą pozwala osiągnąć szybkie i pożądane efekty. Niektórzy jednak szukają czegoś, co wesprze ich przyrost masy mięśniowej bez ćwiczeń lub też wesprze ich w trosce o zadbaną sylwetkę. BCAA zwiększa syntezę białek, a to z kolei przekłada się na kształtowanie muskulatury. Im większa liczba protein, tym intensywniejsze wydzielanie związków hormonalnych, charakteryzujących się anabolicznym działaniem. Tego rodzaju preparaty sprzyjają ochronie tkanki mięśniowej przed degradacją oraz zmniejszają zawartość procentową tkanki tłuszczowej. BCAA traktowane jako odżywki na masę mięśniową bez ćwiczeń wspomagają pozbycie się nadmiernej masy ciała, czyli można je stosować także podczas redukcji i odchudzania.

BCAA ma pozytywny wpływ na samopoczucie, hamuje wydzielanie serotoniny, a jednocześnie wydłuża efektywny czas treningu. Szybki przyrost mięśni bez ćwiczeń można osiągnąć, wspomagając się tego rodzaju odżywkami, jednak należy pamiętać, że tylko w połączeniu z ćwiczeniami i treningami ich stosowanie daje duże i oczekiwane efekty. Chcąc zbudować masę mięśniową, warto zastanowić się nad BCAA ze względu na to, że aminokwasy ułatwiają utrzymanie korzystnego środowiska fizjologicznego do wzrostu tkanki mięśniowej, jest zatem to coś na szybki przyrost mięśni, co stosują sportowcy i kulturyści.

BCAA – odżywki na przyrost masy mięśniowej skutki uboczne

Jak organizm reaguje na BCAA, odżywki na przyrost masy mięśniowej? Skutki uboczne występują bardzo rzadko. W niektórych przypadkach pojawiają się zatrucia pokarmowe, co jest jednak uwarunkowane nadużywaniem suplementu. Ich stosowanie nie zagraża życiu człowieka, a prawidłowa suplementacja nie powinna wpłynąć na zdrowie organizmu.

Przyrost masy mięśniowej bez ćwiczeń? Bardzo trudno jest osiągnąć pożądane efekty bez treningów i diety. Dostrzec można rezultaty, jednak nie zawsze spełniają one nasze oczekiwania. Bez wątpienia białko serwatkowe i BCAA poprawią pracę naszych mięśni, a to z kolei przełoży się na wygląd sylwetki. Jeżeli jednak zależy Ci na czymś więcej, połącz suplementy z dietą i treningami. Ich wpływ na organizm wpłynie na efektywność ćwiczeń i pozwoli szybciej cieszyć się bardziej spektakularnymi efektami.  

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl