Odżywki, suplementy na redukcję (odchudzanie)

Spalacze tłuszczu to obecnie najbardziej popularne suplementy. Diety na odchudzanie stanowią dzisiaj bardzo szeroką gamę sposobów odżywiania się, z których korzyści czerpią zarówno kobiety, jak również mężczyźni. Redukcja tkanki tłuszczowej pozwala osiągnąć smukłą sylwetkę, ale też jest nieodzownym elementem treningów budujących masę tłuszczową, których celem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej na rzecz tkanki mięśniowej. Wspomagając się odpowiednimi suplementami, w których obecne są składniki, tj. kofeina, l-karnityna czy też gorzka pomarańcza pozytywnie wpływają na organizm człowieka w kontekście redukcji masy ciała.

Suplementy diety – odchudzanie z kofeiną

Czy kawa może pomagać w odchudzaniu? Odżywki odchudzające dla dziewczyn posiadają kofeinę w swoim składzie i jak się okazuje skutecznie wspierają redukcję masy ciała. Kofeina naturalnie występuje w ziarnach kawowca, ale znajdziemy ją też w czekoladzie i herbacie. Po dostarczeniu jej do organizmu, trafia następnie do tkanek w ilości proporcjonalnej do ich stanu uwodnienia, nie ulega kumulacji. Trzeba jednak wiedzieć, że okres rozkładu alkaloidu jest różny w zależności od stanu naszego organizmu, jak też innych stosowanych leków. Przykładowo proces ten zaburzany jest u osób palących papierosy.

Jednym z głównych obszarów wykorzystania kofeiny są suplementy. Diety na odchudzanie wspomagane są nimi, czego efektem jest skuteczna redukcja masy tłuszczowej. Jak kofeina oddziałuje na organizm człowieka jako spalacz tłuszczu?

Odżywki odchudzające dla dziewczyn hamują apetyt, co jest uwarunkowane wzrostem glukozy we krwi. Dodatkowo usuwają zmęczenie fizyczne i psychiczne, umożliwiają efektywniejsze wykonywanie ćwiczeń przez dłuższy czas. Spalacze tłuszczu naturalne, czyli takie jak kofeina, przyśpieszają przemianę materii. Trzeba natomiast uważać na porcję, w jakich je spożywamy, gdyż zbyt duże ilości mogą skutkować problemami z pamięcią i ze snem. Istotną kwestią jest też zwiększona potrzeba oddawania moczu. W czasie mikcji z organizmu wydalany jest wapń, magnez i potas, co przy niskim spożyciu tych minerałów i piciu kilku filiżanek kawy dziennie może prowadzić do utraty masy kostnej, dlatego wraz z kofeiną powinno się organizmowi dostarczać tych ważnych dla niego składników.

Czy zatem kofeina jest skuteczna i dobra na odchudzanie? Tabletki, które są w nią bogate charakteryzują się działaniem lipolitycznym, a więc zapobiegają kumulowaniu się tkanki tłuszczowej i tym samym następuje wzmożona redukcja tkanki tłuszczowej. Dodatkowa dawka energii, jaką dostarcza ta substancja, jest niezwykle ważna przy diecie niskokalorycznej, gdyż dzięki temu możliwe jest utrzymanie organizmu w formie i wykonywanie intensywnych ćwiczeń nawet przy małej dawce energii, jaką dostarczamy wraz z pożywieniem.

Odżywki odchudzające dla dziewczyn oprócz tego, że zawierają kofeinę, bardzo często wzbogacane są o inne składniki o podobnym działaniu, dzięki czemu powstają jeszcze skuteczniejsze suplementy diety. Odchudzanie staje się bardziej efektywne, a rezultaty są widoczne po krótszym czasie.

Gorzka pomarańcza i suplementy – odchudzanie o szybkich widocznych efektach

Jakie suplementy na redukcje tkanki tłuszczowej będą najskuteczniejsze? Co powinno się w nich znaleźć, aby rezultaty były widoczne w maksymalnie krótkim czasie? Spalacze tłuszczu naturalne to takie, które są darami naszej Matki Natury, a ten cytrusowy owoc właśnie do nich należy. Co więcej, jego odchudzające działanie zostało potwierdzone na początku XXI wieku w Katedrze Fizjologii i Patologii w Georgetown University Medical Center w Waszyngtonie. Uznano go za substytut efedryny, czyli rośliny, która stosowana jest jako środek zwiększający koncentrację i reduktor apetytu. Dla kulturystów efedryna to skuteczna odżywka wspomagająca odchudzanie i jednocześnie sposób na budowanie masy mięśniowej. Za takie działanie gorzkiej pomarańczy odpowiada jej składnik – synefryna. Podwyższa on poziom przemiany materii, co przekłada się na utratę wagi, czego efektem jest redukcja masy tłuszczowej.

Gorzka pomarańcza wzbogaca swoimi właściwościami odpowiednie suplementy.Odchudzanie wspomagane jest poprzez jej wpływ na organizm człowieka, który jest następujący:

  • zwiększenie przemiany materii
  • zmniejszenie apetytu
  • zwiększenie energii

To wielokierunkowe działanie, które wykazuje ten spalacz tłuszczu, spowodował, że owoc ten to nie tylko składnik takich produktów, jak odżywka wspomagająca odchudzanie, ale też wielu kosmetyków antycellulitowych.

Jakie suplementy na redukcje tkanki tłuszczowej warto wybrać? Białko nie tylko na masę mięśniową!

Koktajle białkowe, jakie stanowią jeden z ważniejszych posiłków kulturystów, nie tylko są niezbędne do budowania masy mięśniowej, ale mogą być traktowane jako skuteczne spalacze tłuszczu. To także odżywki odchudzające dla mężczyzn, po którą coraz częściej sięgają kobiety. Proteiny dają uczucie sytości, a najlepszym źródłem takiego białka jest białko serwatkowe. Ta odżywka wspomagająca odchudzanie jest źródłem aminokwasów egzogennych, będąc tym samym najbardziej wartościowymi proteinami. Białka serwatkowe jako suplementy diety na odchudzanie zostały przebadane przez amerykańskich naukowców, którzy udowodnili, że przy ich spożywaniu możliwa jest skuteczna redukcja masy tłuszczowej. W badaniu wzięły udział osoby, które każdego dnia spożywały koktajle białkowe. W efekcie ich waga obniżyła się średnio o 4,2 kg. Niektórzy z nich dodatkowo ćwiczyli, a to natomiast przyczyniło się do zwiększenia masy mięśniowej o ok. 2,24 kg. Warto podkreślić, że większa ilość mięśni warunkuje lepszy metabolizm i tym samym szybsze spalanie kalorii.

Odżywki odchudzające dla mężczyzn, czyli białko serwatkowe, to sycąca przekąska, zaspokajająca apetyt. To powoduje, że chęć sięgnięcia po coś słodkiego jest mniejsza, tym bardziej, że takie białko dostępne jest w wielu wariantach smakowych i bardzo często charakteryzuje się słodkim smakiem. Truskawkowy czy czekoladowy koktajl białkowy z powodzeniem zastępuje dużą porcję czekolady czy innego kalorycznego deseru, co wspomaga odchudzanie. Tabletki, jakie częściej do tej pory stosowały kobiety, dzisiaj są coraz częściej zastępowane białkiem, z którego dodatkowo można przyrządzić pełnowartościowy posiłek.

Sposób na odchudzanie – tabletki z L-karnityną

Kulturystom jest doskonale znana, inni słyszeli o niej w mediach czy też przeczytali w artykułach, które w ostatnim czasie coraz częściej są spotykane w Internecie i prasie. L-karnityna to substancja witamino-pochodna. Naturalnie występuje ona w ludzkim organizmie, jednak w niewystarczających ilościach. 75% zapotrzebowania dostarczane jest wraz z pożywieniem. Jest ona obecna głównie w mięsie, najwięcej znajdziemy jej w dziczyźnie, a jak wiadomo, nie spożywamy jej na co dzień zbyt dużo. Spalacz tłuszczu, za jaki uznawana jest l-karnityna, powinien być więc dostarczany drogą suplementacji, szczególnie kiedy ważna jest dla nas redukcja tkanki tłuszczowej. Odżywki odchudzające dla mężczyzn, w którym ją znajdziemy, usprawniają i przyśpieszają procesy metaboliczne tłuszczów w organizmie. L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów, gdzie ulegają spalaniu, a to z kolei związane jest z wytwarzaniem energii, którą następnie organizm wykorzystuje do realizacji funkcji życiowych ustroju. Dobre wykorzystanie energii warunkuje redukcję ilości kalorii, jakie są dostarczane wraz z pożywieniem.

Niektóre spalacze tłuszczu, w tym również l-karnityna, mają szereg innych właściwości, które są cenne dla kulturystów i osób uprawiających sport zarówno zawodowo, jak też rekreacyjne. Substancja ta optymalizuje procesy energetyczne, jakie zachodzą w mięśniach i tym samym przyśpiesza okres mięśniowej regeneracji. Dodatkowo, poprawia się wydolność tlenowa orazwytrzymałościowa, jak również ograniczony zostaje rozpad mięśniowy.

Takie spalacze tłuszczu naturalne, jak l-karnityna, kofeina czy też gorzka pomarańcza, zyskują na popularności. Dostrzega się w nich ogromny potencjał i odkrywa się ich coraz to lepsze właściwości. Redukcję tkanki tłuszczowej najczęściej wspomagają suplementy. Odchudzanie jest procesem bardzo złożonym i niekiedy trudno jest własnymi siłami pozbyć się nadmiaru kilogramów, organizm bywa bardzo oporny, na co składa się wiele czynników. Każdy jest inny, prowadzi inny tryb życia, ma inne przyzwyczajenia, jak też inne mechanizmy rządzą jego poszczególnymi narządami. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby spalacz tłuszczu został dopasowany indywidualnie do potrzeb naszego organizmu.

Jakie suplementy na redukcje tkanki tłuszczowej dla mężczyzn, a jakie dla kobiet?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Uwzględniamy wiele innych czynników niż tylko płeć. Niekiedy to kobieta jest bardziej aktywna od mężczyzny i to w jej przypadku lepiej sprawdzi się l-karnityna, która dodatkowo wesprze budowę masy mięśniowej. Inaczej jest w przypadku kobiet, które nie uprawiają sportu. W takich okolicznościach zalecane są bogate w kofeinę suplementy diety. Odchudzanie nie powinno jednak opierać się jedynie na suplementacji. Ważne jest odżywianie, czyli to, co jemy. Dobrym przykładem są kulturyści, koncentrujący się nie tylko na podnoszeniu coraz większych ciężarów, by zwiększać masę mięśniową, ale też na dostarczaniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Oni również stosują podobne spalacze tłuszczu, aby pozbyć się tego, co niepotrzebne – nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Wszystko zależy od tego, jak się odżywiasz, jaki tryb życia prowadzisz i jaki jest stan Twojego zdrowia. Płeć w tym przypadku odgrywa najmniej istotną rolę.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl