NO boostery – czym są i dlaczego warto je stosować? 0
NO boostery – czym są i dlaczego warto je stosować?

Jakie korzyści przynosi stosowanie NO boosterów?

Uczucie „spompowanego” mięśnia stanowi jeden z głównych efektów treningu siłowego. Wielu ćwiczących wręcz uwielbia uczucie, gdy mięśnie po wykonanym ćwiczeniu osiągają granice możliwości własnego napięcia. Warto jednak wiedzieć, że cały proces ma niezwykle wartościowy wpływ na rozwój sylwetki i wspiera dążenie do wypracowania widocznej muskulatury. Co więcej, suplementy określane mianem NO boosterów pozwalają spotęgować ten efekt i zapewnić dodatkowe korzyści podczas budowania imponujących mięśni!

Co nazywamy NO boosterami i za co odpowiadają?

Na powyższe miano zasługują wszelkiego rodzaju suplementy diety i preparaty, których składniki oddziałują na wzrost uwalniania tlenku azotu (NO) – substancji czynnej o działaniu rozszerzającym naczynia krwionośne. Efekt ten określa się potocznie mianem wazodylatacji, a jego następstwem jest wyraźny wzrost przepływu krwi oraz obniżenie ciśnienia. Dzięki temu organizm zyskuje szansę na poprawę skuteczności transportu tlenu i składników odżywczych, które jak powszechnie wiadomo, są dystrybuowane poprzez krew.

Działanie to jest niewątpliwie korzystne dla mięśni, zwłaszcza w kontekście wysiłku fizycznego i kształtowania sportowej sylwetki. Poprawa ich przekrwienia zapewnia znacznie większy dostęp do składników, które są niezbędne dla ich rozwoju. Nasilony przepływ krwi, rozszerzone naczynia i większe natlenowanie sprawiają pojawienie się popularnego efektu „pompy mięśniowej”, któremu niejednokrotnie towarzyszy subiektywne odczucie przyrostu siły czy zwiększonej odporności na zmęczenie.  Osoby trenujące często wspominają, że dzięki NO boosterom mogą trenować dłużej i z większą efektywnością (np. stosując większe obciążenie podczas treningu). Niejednokrotnie wspomina się, że długofalowa suplementacja boosterami tlenku azotu może mieć wartościowe znaczenie dla poprawy wydolności fizycznej.

Warto też wspomnieć, że składniki wchodzące w skład NO boosterów okazują się cennym wsparciem dla sprawności seksualnej i libido. Rozluźnienie mięśni wraz z poprawą przekrwienia w obrębie narządów płciowych może okazać się pomocne przy  problemach z erekcją. Choć ich działanie być może nie jest aż tak skuteczne, jak w przypadku popularnych środków farmakologicznych, to z całą pewnością jest znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia i lepiej tolerowane przez organizm. Należy pamiętać, że boostery tlenku azotu w tym przypadku nie działają doraźnie, lecz są polecane dla długofalowej suplementacji.

Które NO boostery są godne uwagi?

Dwoma najpopularniejszymi boosterami tlenku azotu są L-arginina i L-cytrulina – aminokwasy, które są bardzo dobrze znane miłośnikom sportów sylwetkowych i treningów siłowych. Oba aminokwasy są znane z realnego oddziaływania na spotęgowanie produkcji i uwalniania wspomnianego tlenku azotu, co powoduje realną poprawę przekrwienia i pożądany efekt pompy mięśniowej. Ich obecność w odżywkach przedtreningowych czy stackach kreatynowych jest w pełni uzasadniona. Dzięki optymalizacji środowiska pracy mięśni zapewniają wzrost wydolności wysiłkowych. Warto też dodać, że oba składniki można z łatwością zakupić w postaci czystych monopreparatów. Bez zbędnych dodatków i w naturalnym smaku, co pozwoli samodzielnie komponować proporcje aminokwasów przed planowanym treningiem.

Suplementem pozwalającym na wzbogacenie codziennej diety we wspomniane NO boostery jest nowa przedtreningówka firmy UNS Supplements PRE WORKOUT PUMP. To preparat zawierający w składzie aż 4 g AAKG (wyjątkowego połączenia argininy z kwasem glutaranowym dla lepszej przyswajalności) i 2 g jabłczanu cytruliny, co daje gwarancję na uzyskanie naprawdę solidnej pompy mięśniowej już od pierwszej porcji! Oprócz nich w składzie znalazły się inne i równie wartościowe komponenty aktywne (m.in. jabłczan kreatyny czy kofeina), które wraz ze wspomnianymi boosterami tlenku azotu zapewnią mięśniom prawdziwe wsparcie podczas wyczerpujących treningów oraz wspomogą starania w ukształtowaniu sportowej sylwetki. Wszystko to w niesamowicie orzeźwiającym smaku pysznych owoców tropikalnych! Prawdziwy must have dla każdego miłośnika bezkompromisowych i ciężkich treningów na pełnych obrotach!

Oprócz wyżej wspomnianych składników warto zwrócić uwagę na nieco mniej popularną, ale równie skuteczną substancję jak L-norwalina. Związek ten stanowi pochodna L-waliny, znanego składnika kompleksu BCAA, który w swojej budowie posiada dodatkową cząsteczkę wodoru. Pozornie niewielka różnica ma niesamowicie istotny wpływ na właściwości – ten aminokwas wykazuje wartościowy wpływ na niejednokrotnie wspomnianą już pompę mięśniową. Ponadto L-norwalina zwiększa koncentrację argininy w organizmie, zapewniając jeszcze solidniejsze oddziaływanie na resyntezę tlenku azotu!

Komentarze do wpisu (0)

- 20% na zakupy powyżej 200 zł

Dane firmy

Uns Supplements Sp. z o. o. Międzyrzecka 9c, 50-421 Wrocław Nip: 899-282-70-07

Dołącz do nas

Logo FB Logo inst 
2008 - 2019 Uns Supplements All rights reserved
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium